Slavnostní ocenění Laskavec 2020/2021

Stavovské divadlo

Letošní slavnostní večer byl trochu jiný než ty předchozí. Loni se ocenění ve Stavovském divadle postavila do cesty pandemie, proto se na jeho jevišti 4. listopadu 2021 nesešlo dvanáct, nýbrž rovnou dvacet čtyři laskavců – dobrosrdečných lidí, kteří se rozhodli svůj život naplnit laskavostí a pomocí ostatním.

Ocenění Laskavec, které během uplynulých dvou let získali, symbolizuje jejich odvahu, sílu, odhodlání a víru v dobro kolem nás. Nechte se inspirovat jejich příběhy.

Během večera vystoupili také řečníci, kteří se dotkli laskavosti a témat, jenž aktuálně hýbou světem.
O propojení laskavosti a radosti hovořil františkánský 
kněz Šebestián, tématu laskavosti a zdraví se věnoval lékař funkční medicíny Jan Vojáček, o laskavosti a vztazích přednášeli youtuber Karel KOVY Kovář s blogerkou Terezou Salte a o tom, že je laskavost vlastnost, se kterou se rodíme, vás přesvědčili herec Karel Zima, který neváhal svému známému hudebníku Karlu Vaňkovi darovat ledvinu. A možná i život. Večerem provedla Daniela Drtinová.

Laskavost a radost

Otec Šebestián

Františkánský kněz, který v klášteře v Moravské Třebové otevíral dveře a srdce těm, před kterými ostatní často dveře zavírají.  Aktuálně působí v Plzni.

Laskavost a zdraví

Jan Vojáček

Průkopník funkční medicíny, která se soustředí na odhalení skutečné příčiny nemocí. Propojuje vědecké poznatky o komplexním fungování lidského organismu s individuálním přístupem.

Laskavost na sociálních sítích

Tereza Salte a Karel KOVY Kovář

Tereza Salte je česká blogerka, influencerka a spolumajitelka marketingové agentury Elite Bloggers spolupracující s předními českými blogery. Karel Kovy Kovář je přední český youtuber točící videa s přesahem.

Laskavost a ledvina

Karel Zima a Karel Vaněk

Muži, které spojuje více než silné pouto. Když se herec Karel Zima dozvěděl, že jeho známý, hudebník Karel Vaněk, hledá dárce orgánu, moc se nerozmýšlel. 

Organizátor

Mediální partneři

Partneři

Znáte nějakého Laskavce?

Hledáme příběhy dobrosrdečných lidí, kteří dělají neobyčejné věci pro své okolí.

Nadace Lilie & Karla
Janečkových

Milady Horákové 382/75
Praha 7 - Holešovice
170 00
IČO: 02576040