Její čepičky zahřejí i na duši

Podpořit, dodat kuráž a zahřát na duši v těžkých životních chvílích. Takové poslání má projekt Věry Venuše Rybové, která již čtvrtým rokem dodává čepice všech vzorů a barev na onkologická oddělení.

“Lidská podpora se běžně nabízí nemocným dětem, u dospělých už to tak samozřejmé není. Přitom dospělí lidé si tím spíš uvědomují, o jak závažnou nemoc se jedná,” říká Věra Venuše, která ze své chalupy v srdci Orlických hor čepice osobně rozváží po celé České republice. Sama o sobě říká, že není příliš zdatná švadlena, k výrobě čepic se jí však úspěšně daří motivovat desítky lidí.

Čepičkami její laskavá iniciativa nekončí – uvnitř každého kousku na budoucího majitele čeká osobní vzkaz s přáním, které vyrábějí děti. “Myslím, že přáníčka jsou na celém projektu vlastně tím nejemotivnějším,” líčí Věrka, která je původní profesí zdravotní sestra a k tématu nemocí a zdraví má blízko. “Dosud jsme obdarovali celkem 17 klinik a svou čepičku dostalo už několik tisíc pacientů. Já říkám, že jsme rozdali několik tisíc úsměvů.”

 

„I dospělí lidé si v těžkých chvílích zaslouží lidskou podporu. Přáníčka od dětí jsou na celém projektu to nejemotivnější.“

Znáte nějakého Laskavce?

Hledáme příběhy dobrosrdečných lidí, kteří dělají neobyčejné věci pro své okolí.

Nadace Lilie & Karla
Janečkových

Milady Horákové 382/75
Praha 7 - Holešovice
170 00
IČO: 02576040